دکوراسیون داخلی کلاسیک

دکوراسیون داخلی کلاسیک

در سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک رنگ های ملایم و طرح و نقش ظریف بر روی سطوح، حرف اول را می زنند؛ اگر به مبلمان تا تزیینات سبک کلاسیک توجه کنید با پیچ و خمی ظریف اشکال طراحی شده را می بینید. البته گاهی اوقات این سبک بدلیل تزیینات پرکاری که دارد به یک فضای بزرگ برای خودنمایی نیاز پیدا می کند بنابراین ممکن است برای خانه های کوچک مناسب نباشد.

دکوراسیون داخلی کلاسیک

کلاسیزیسم سبکی است که خود را در تمام هنرهای اروپا در قرن‌های 17-19 نشان داده است: هنر، ادبیات، موسیقی، معماری. خویشتن ‌داری، تقارن، پیچیدگی و تمایل به اشیا قدیمی و عتیقه‌ جات در سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک منعکس می شود. سبک کلاسیزیسم – سبک کلاسیک در طراحی داخلی آپارتمان، شامل یک دکوراسیون با شکوه، موادی با کیفیتی استثنایی، اشیایی با هندسه مشخص و عاری از هر گونه زیور آلات اضافه است.

این خانه ها، خانه ‌هایی با سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک به واسطه داشتن رنگ ‌های آرام و اتمسفر آرامش بخش و شکوه اشرافی، بسیار جذاب و پرکشش هستند. امروزه، سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک توسط افراد ثروتمند با سلیقه‌ی و شخصیت آرام، یا توسط افرادی که به میراث فرهنگی و سنت های قدیمی بیش از مد روز اهمیت می‌دهند، انتخاب می شود.

دکوراسیون داخلی کلاسیک

ویژگی های کلاسیزیسم در دکوراسیون داخلی

تشخیص سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک زیاد سخت نیست. کافی است به محیط اطراف با دقت نگاه کنید.

گچ بری‌ های محتاطانه، ستون ‌ها، درب ها و پنجره های با چارچوب‌های مشخص، شومینه هایی از جنس مرمر- تمام مبلمان با شکل مستطیلی. رنگ کلی دکوراسیون داخلی به واسطه رنگ های کم رنگ گچ ‌بری ها تعیین می شود.

همانند زمان باستان، تورفتگی های دیوار در اتاق های بزرگ با مجسمه تزیین می شود.

در زیور آلات کلاسیک از برگ بلوط یا برگ مو و زنجیره یونانی استفاده می شود. اما با یک نظم مشخص مورد استفاده قرار گرفته و یک تقارن در موقعیت آن ها دیده می شود.

در سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک قوس ها، گچ بری ها، نیم ستون ها و ستون ها دیده می شوند.

دکوراسیون داخلی کلاسیک

روشنایی داخلی در سبک کلاسیک

برای روشن کردن محیط در سبک دکوراسیون کلاسیک معمولاً از چلچراغ های بلوری استفاده می شود، لامپ ها از سنگ های شفاف یا شیشه های گران قیمت هستند. چلچراغ در سبک کلاسیک حقیقتاً یک اثر هنری است: معمولاٌ از بهترین مواد ساخته می شود. در طراحی داخلی به سبک کلاسیک چلچراغ کاملاً در مرکز سقف نصب می شود: نور به صورت یکنواخت توزیع می شود که در نتیجه به محیط داخلی نمایی زیبا و منظم می دهد.

علاوه بر چراغ سقفی، اتاق معمولاً با شمعدان های برنزی ( یا چلچراغ های با لامپ شبیه به شمع) تزیین می‌شود. معمولاً آباژورهای با نورتاب پارچه ای در این دکوراسیون مشاهده می شود.

طیف رنگ در دکوراسیون داخلی کلاسیک

در رنگ ها و کنتراست های کلاسیک از طیف های براق اجتناب می شود. تمامی رنگ ها آرام و طبیعی بوده به طوری که یک اتمسفر آرامش بخش در کل دکوراسیون داخلی ایجاد می کنند. غالباً از رنگ های زیتونی، بژ، کرم، سبز کم رنگ و طلایی در مواد پرداخت شده، اسباب و لوازم و پارچه ها استفاده می شود. هم چنین استفاده از تمام طیف های قهوه ای (رنگ طبیعی چوب) مجاز است، اما همزمان نباید فراموش کرد که اتاق نباید دلگیر و تیره به نظر رسد. در رومبلی ها و سایر پارچه ها از رنگ آبی، سبز آبی و قرمز مایل به سبز (رنگ شنی) استفاده می شود.

startup

محل تبلیغات شما

در صورتی که این مقاله با زمینه فعالیت شما همخوانی دارد، شما می توانید به مدت سه ماه تبلیغات خود را در این مکان منتشر کنید.

سنگ گرانیت

گرانیت که سنگی است که بخش هایی از اهرام مصر باستان از آن تشکیل شده است، می تواند در همه...

دکوراسیون داخلی سبک مدرن

دکوراسیون داخلی سبک مدرن از قرن 20 در معماری جای گرفت و تا امروز به طور چشمگیری خواهان دارد؛ ویژگی...

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی توسط دکوراتور صورت می گیرد دکوراتور به دور از قواعد مهندسی و طراحی معماری صرفا کار چیدمان تزئینات...

پرسش های متداول

خلاصه ای از بخش های مهم تر که در مطلب آمده است.

در سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک رنگ های ملایم و طرح و نقش ظریف بر روی سطوح، حرف اول را می زنند.

گچ بری‌ های محتاطانه، رنگ ها، سنگ ها و بسیاری خصوصیات دیگر

در رنگ ها و کنتراست های کلاسیک از طیف های براق اجتناب می شود. تمامی رنگ ها آرام و طبیعی است.

× مشاوره و ثبت سفارش واتس آپ