دریل چکشی

دریل چکشی

دریل (drill) یکی از ابزارآلات برقی پر مصرف و کاربردی برای انجام بسیاری از کارهای صنعتی ، نیمه صنعتی و خانگی می باشد. دریل در انواع گوناگون با کاربردهای مختلف در بازار موجود است . دریل چکشی یا دریل ضربه ای زیر مجموعه اصلی این گروه ابزار می باشد. البته بعضی از کاربران به اشتباه لفظ دلر چکشی را بجای دریل چکشی به کار می برند.

دریل ضربه ای

دریل ضربه ای فقط خاصیت گردشی و چرخشی ندارد بلکه می تواند به مته ضربه هم وارد کند. در واقع این ابزار ، یک نوع دریل با چرخش دورانی است که با جریان الکتریسیته کار می کند. قدرتمند بودن این دستگاه باعث می گردد همزمان با حرکت چرخشی ، ضربه هایی با سرعت بالا جهت پیشروی سریع تر در سطوحی مانند سنگ، آجر یا چوب وارد نماید. از این رو برای سوراخ کاری مواد سختی همچون مصالح ساختمانی پرکاربرد می باشد.

استفاده از حالت چکشی دریل

استفاده از حالت چکشی دریل فقط با حرکت دادن دکمه که معمولا در بالای ابزار می باشد توسط کاربر امکان پذیر است. البته کاربر به راحتی می تواند با توجه به متریالی که بر روی آن کار می کند حالت دریل و یا دریل چکشی را انتخاب نماید. در مدل هایی از دریل های چکشی دیمر دار امکان کنترل بر تعداد ضربات و سرعت موتور توسط کاربر  فراهم شده است.

اجزای دریل چکشی

دریل چکشی از اجزای مختلفی تشکیل شده است که با اطلاع از این اجزا می توانید نسبت به کار خود بهترین و مناسب ترین نوع دریل را تهیه نمایید. این اجزا شامل سه نظام – دسته جانبی – کلید تغییر وضعیت حالت چکشی یا ساده – کلید قفل کن پاور – کلید پاور – خط کش ( عمق سنج ) – کلید چپ گرد / راست گرد – کیف حمل – لوازم جانبی – برند و گارانتی می باشد.

تمامی انواع دریل چکشی به 3 حالت برای انجام کار مناسب است. نوع اول چکشی، نوع دوم دریل کاری معمولی و نوع سوم پیچ‌گوشتی. در نوع چکشی: مته به صورت دورانی چرخیده و عمل ضربه زنی را انجام می دهد. در نوع سوراخکاری و یا حفاری: مته با حالت دورانی خود برای سوراخ کاری مناسب می شود. در نوع پیچ‌گوشتی: قابلیت راستگرد و چپگرد بودن در ابزار باعث باز و بسته کردن پیچ می شود.

انواع دریل چکشی

دریل چکشی در دو نوع سیم دار و بدون سیم قابل عرضه می باشد که دریل سیم دار (برقی)  عمل ضربه را با جریان برق انجام می دهد و دریل بدون سیم (شارژی) برای مکان هایی  که دسترسی به پریز برق وجود ندارد مناسب می باشد. برخی از برندها باطری های اضافی را در جعبه حاوی دریل و لوازم جانبی آن ارائه می دهند. همچنین، بعضی از  تولید کنندگان دریل ضربه ای شارژرهایی را طراحی نموده اند که می توانند ظرف 30 دقیقه باتری را به طور کامل شارژ کند.

از پارامترهای مهم در خرید دریل چکشی مناسب می توان به قیمت دریل چکشی – قدرت موتور – برقی و یا شارژی بودن دریل – داشتن نور LED – داشتن دسته های تخصصی – انتخاب سرعت های مختلف ابزار اشاره نمود با در نظر گرفتن این ویژگی ها می توانید بهترین مدل دریل چکشی را انتخاب و خریداری نمایید.

startup

محل تبلیغات شما

در صورتی که این مقاله با زمینه فعالیت شما همخوانی دارد، شما می توانید به مدت سه ماه تبلیغات خود را در این مکان منتشر کنید.

دریل گیربکسی

دریل گیربکسی (Impact Drill) نمونه ای دیگر از انواع متنوع...

دریل چیست؟

دریل چیست؟ دریل (DRILL ) یکی از مهمترین و پر...

پرسش های متداول

خلاصه ای از بخش های مهم تر که در مطلب آمده است.

از پارامترهای مهم در خرید دریل چکشی مناسب می توان به قیمت دریل چکشی – قدرت موتور – برقی و یا شارژی بودن دریل – داشتن نور LED – داشتن دسته های تخصصی – انتخاب سرعت های مختلف ابزار اشاره نمود

دریل ضربه ای فقط خاصیت گردشی و چرخشی ندارد بلکه می تواند به مته ضربه هم وارد کند.

تمامی انواع دریل چکشی به 3 حالت برای انجام کار مناسب است. نوع اول چکشی، نوع دوم دریل کاری معمولی و نوع سوم پیچ‌گوشتی.

× مشاوره و ثبت سفارش واتس آپ